-5 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME ​491 raste të reja dhe 6 viktima me koronavirus në Mal të...

​491 raste të reja dhe 6 viktima me koronavirus në Mal të Zi

Në 24 orët e fundit, 491 raste të reja të koronavirusit u regjistruan në Malin e Zi nga 1.378 persona të testuar dhe gjashtë persona të tjerë vdiqën.

Numri i përgjithshëm i rasteve aktive në Malin e Zi është 9.400, raporton RTCG.

Që nga fillimi i epidemisë, 27.177 njerëz janë infektuar dhe 391 kanë vdekur si rezultat i infeksionit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT