5.8 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home LAJME ​Deputetja e PDK-së – Bajramit: Ju paguheni me para të popullit e...

​Deputetja e PDK-së – Bajramit: Ju paguheni me para të popullit e ju thërrisni italianët ta kryejnë punën tuaj

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka ftuar Guardia di Finanza për të hetuar skandalin e vjedhjes së më shumë se dy milionë euro nga Thesari i Shtetit.

Kërkesa e Bajramit ka zgjuar reagimin e deputetes nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu.

Kjo e fundit ka pyetur ministren se kush do të paguajë Guardia di Finanzia për punën që do të duhej ta kryente vetë Ministria e Financave.

“Sa kushton kjo ftesë e juaja znj. ministre? Kush i paguan ata zotërinjtë e Guarda di Finanza? Me para të këtij populli po paguheni ju dhe po me para të popullit ju thërrisni italianët për ta kryer punën tuaj!!! A hiç s´po ju vjen marre a?”, shkruan Musliu.

Guardia di Finanza merret me krimet financiare dhe kontrabandë, dhe ajo pritet së shpejti të vijë në Kosovë për të hetuar skandalin në Thesar, rreth zhdukjes së 2 milionë e 77 mijë eurove.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT