7.9 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home COVID-19 38-vjeçari nga Prishtina vdes si pasojë e COVID-19

38-vjeçari nga Prishtina vdes si pasojë e COVID-19

Koronavirusi nuk po i kursen as moshat e reja në Kosovë. Në raportin 24-orësh të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik njoftohet për një vdekje nga COVID-19 në Prishtinë. E bëhet fjalë për një 38-vjeçar nga Prishtina.

Në 11 vdekjet e raportuara sot nga COVID-19 në Kosovë jepen shifra edhe të personave që janë në moshë të re e që kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit.

Në vazhdim gjeni moshat e 11 personave për të cilët shteti njoftoi se vdiqën nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Prishtinë 3 raste (76, 54, 38 vjeç), Rahovec 2 raste (74, 67 vjeç), Ferizaj 1 rast (48 vjeç), Gjilan 1 rast (82 vjeç), Kamenicë 1 rast (57 vjeç), Klinë 1 rast (65 vjeç), Skenderaj 1 rast (76 vjeç) dhe Suharekë 1 rast (54 vjeç).

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT