-2 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME 768 persona ndëshkohen për mosrespektim të Ligjit anti-COVID

768 persona ndëshkohen për mosrespektim të Ligjit anti-COVID

Vazhdon të mos respektohet Ligji për parandalimin e përhapjes së koronavirusit në Kosovë.

Banorët e Kosovës edhe më tutje vazhdojnë të mos e respektojnë Ligjin për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Sipas Policisë së Kosovës, vetëm në 24 orët e fundit janë ndëshkuar 768 persona për mosrespektim të Ligjit anti-COVID, shkruan lajmi.net.

Theksojmë se për shkak të rritjes së rasteve me koroanvrius, Qeveria e Kosovës javën që lamë pas ka marrë masa të reja, kështu duke i ndarë qytetet në tri kategori, atë me rrezikshmëri të ulët, rrezikshmëri të mesme dhe rrezikshmëri të lartë.

Në këtë të fundit hyjnë të gjitha qytetet që kanë shumë raste të reja dhe nëpër këto qytete, përfshirë edhe kryeqytetin nga ora 19:00 deri në ora 05:00, ndalohen të gjitha aktivitet si dhe është orë policore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT