4.7 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home LAJME AAK kundër Hotit: Nuk pranojmë izolim total të vendit

AAK kundër Hotit: Nuk pranojmë izolim total të vendit

Pavarësisht paralajmërimeve të kryeministrit Avdullah Hoti e kreut të MSH’së, Armend Zekaj, për mbyllje totale të vendit, Aleanca e Ramush Haradinajt është kundër që të merret një vendim i tillë.

Deputetja e kësaj partie, Albena Reshitaj në një konferencë për media ka thënë se duhet të gjenden ende alternativa të tjera në mënyrë që të mos shkohet me mbyllje dhe izolim total të vendit.

“Ne iu kemi dërguar një letër të gjithë kolegëve tanë në Qeveri dhe të mos nguten në mbyllje totale të të gjithë vendit. Të gjithë përfaqësuesit e AAK’së nuk pranojnë të votojnë izolimin total të vendit. Ka ende alternativa për shfrytëzimin total të vendit”, ka thënë Reshitaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT