-2 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME Arrestohen dy shtetas turq me pasaportë të falsifikuar të Danimarkës

Arrestohen dy shtetas turq me pasaportë të falsifikuar të Danimarkës

Në aeroportin Adem Ndërkombëtar të Prishtinws, Adem Jashari, janë arrestuar dy persona të dyshuar, një mashkull dhe një femër – shtetas të Turqisë, pasi kanë prezantuar pasaportë të falsifikuar të shtetit të Danimarkës.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit.

Të dyshuarit kanë kërkuar azil në Republikën e Kosovës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT