-5 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home COVID-19 Basha: Pandemia nuk është çështje politike, por për ‘jetë a vdekje’

Basha: Pandemia nuk është çështje politike, por për ‘jetë a vdekje’

Lulzim Basha vijon sulmet ndaj qeverisë në lidhje me situatën e shkaktuar nga COVID-19, ndërsa premton që me planin e PD shpenzimet e të sëmurëve me koronavieus do të rimbursohen plotësisht.

Basha thekson se qytetarët shqiptarë meritojnë më shumë, siç janë kryerja e sa më shumë testeve. Sipas liderit të opozitës, plani i PD-së ofron zgjidhje të situatës së pandemisë.

“Qytetarët shqiptarë meritojnë më shumë. Më shumë teste, më shumë ndihmë, më shumë zgjidhje. Plani ynë ofron zgjidhje dhe përfshin rimbursimin e plotë të shpenzimeve për personat e prekur me covid që kurohen në shtëpi. Kjo nuk është çështje politike, është çështje për jetë a vdekje!” thotë Basha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT