-4 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME COVID i merr jetën profesorit të gjimnazit “Ahmet Gashi”

COVID i merr jetën profesorit të gjimnazit “Ahmet Gashi”

Si pasojë e COVID-19 ka ndërruar jetë profesori Milaim Berisha, i cili ishte pjesë e trupës pedagogjike të gjimnazit “Ahmet Gashi” në kryeqytet.

Lajmi u konfirmua nga vet shkolla, që shprehu ngushëllimet më të sinqerta për familjen.

“Me pikëllim të thellë iu njoftojmë se si pasojë e virusit COVID-19 u nda nga jeta mësimdhënësi i shkollës sonë prof. Milaim Berisha”, thuhet në njoftimin e shkollës.

Gjimnazi “Ahmet Gashi” tha se profesori i ndjerë ishte model shembull për mësimdhënësit dhe do të mbahet mend për kontributin e vyer në arsim.

“Prof. Milaim Berisha ka qenë modeli më i mirë i mësimdhënësit shembullor. Ai dha një kontribut mjaft të vyer në arsim e sidomos në gjimnazin tonë”, përfundoi njoftimi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT