7.9 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME Deputetja e PDK’së e pyet Hotin se pse e hoqi flamurin e...

Deputetja e PDK’së e pyet Hotin se pse e hoqi flamurin e Kosovës përgjatë Samitit të Sofjes

Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, e ka pyetur kryeministrin Hoti se pse flamurin e Kosovës e ka lënë te dera dhe jo në vendin e duhur siç është e rregulluar me Ligjin për Protokollin e Shtetit, në paraqitjen e tij virtuale në Samitin e Sofjes.

Tutje, ajo ia ka dhënë një këshillë Hotit, duke i thënë se nga ai “pritet sjellje dinjitoze karshi simboleve dhe shtetit tonë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT