4.7 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home LIFESTYLE E premte e 13-të: Ç’duhet të bëjnë sot, veçanërisht gratë

E premte e 13-të: Ç’duhet të bëjnë sot, veçanërisht gratë

Harroni për pak çfarë thuhet për të premten, datë 13-të dhe fokusohuni vetëm tek diçka: energjia e këtij momenti, veçanërisht për gratë.

Që në kulturën e lashtësive, përfshi këtu sumerianët, egjiptianët apo romakët, perëndeshat kishin po të njëjtën rëndësi me Zotat, për të mos thënë edhe më shumë se ata. Përveç kësaj, shpesh ishin të lidhura me planetët.Në disa kultura, secili planet kishte ditën e vet të javës dhe e premtja qëlloi të ishte dita e Venusit (Afërditës). Cilket planetare ishin gjithashtu shumë të rëndësishme, përfshi këtu Hënën e Plotë (që ka përafërsisht 13 të tilla gjatë 1 viti). Duke marrë të gjithë këto të dhëna bashkë, rezulton se kjo e premte, datë 13 ka shumë energji femërore dhe duhet shpenzuar mirë, veçanërisht nga gratë.

Çfarë duhet të bëni sot?

  1. Në mbrëmje, rreth orës 9:30, gjeni një vend të qetë ku ju ndiheni mirë dhe aplikoni vajra tek kyçet dhe qafa juaj. Më pas uluni, mbyllni sytë dhe fokusohuni tek frymëmarrja. Identifikoni gjithë mendimet që ju ulin vetëbesimin dhe thuaji lamtumirë njëherë e mirë.
  2. Pas kësaj, merrni një letër dhe shkruani gjërat më pozitive që ju vijnë në mendje për veten. Duke bërë këtë, do të tërhiqni çfarë dëshironi për veten, vetëm se duhet të besoni.
  3. Para gjumit bëni rutinën tuaj të lëkurës dhe përqendroni gjithë vëmendjen aty, duke adhuruar fytyrën tuaj. Gjëja e parë që këshillohet të bëni pasi të zgjoheni nga e premtja e 13-të është të jeni në kontakt me Tokën. Bëni një xhiro në park, pranë liqenit apo kudo të ndodheni mjafton të jeni në natyrë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT