7.9 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME Fotografi e rrallë: Hashim Thaçi në helikopterin e NATO’s duke u kthyer...

Fotografi e rrallë: Hashim Thaçi në helikopterin e NATO’s duke u kthyer në Kosovë


Ish-Drejtori Politik Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh ish-presidenti Hashim Thaçi që nga data 5 nëntor ka udhëtuar drejt Hagës, për t’u përballur me aktakuzat e ngritura në kuadër të Dhomave të Specializuara.

Por, është pikërisht gazetari Blendi Fevziu i cili publikoi një fotografi nga viti 1999, ku Thaçi bashkë me Arbër Xhaferin po udhëtonin me helikopterin gjerman të NATO-s, drejt Kosovës.

“Qershor 1999. Në helikopterin gjerman të NATO-s, që çoi në Kosovë Hashim Thaçin dhe Arbër Xhaferin”, shkroi ai.

Thaçi bashkë me Jakup Krasniqin, Kadri Veselin dhe Rexhep Selimin u paraqitën para Speciales ku edhe u deklaruan të pafajshëm për aktakuzat me të cilat ngarkohen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT