5.8 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home LAJME Gecaj në mbrojtje të Zemajt: Dentisti Sveçla ishte ‘ekspert i sigurisë’

Gecaj në mbrojtje të Zemajt: Dentisti Sveçla ishte ‘ekspert i sigurisë’

Zyrtari i LDK-së dhe shefi i kabinetit të ministrit Agim Veliu, Bajram Gecaj, ka reaguar ndaj deputetëve që po e kritikojnë Armend Zemajn për keqmenaxhim të pandemisë dhe po ia përmendin se nuk është profesionist në këtë drejtim.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Gecaj ua ka kujtuar deputetëve të VV’së se edhe Xhelal Sveçla është me profesion dentist, por se ka qenë ushtrues detyre i Ministrit të Punëve të Brendshme.

“Nuk je njohës po këqyr çka kush po të thotë”, i thanë popullistët Ministrit Armend Zemaj … thuajse dentisti Sveçla paska qenë “ekspert i fortë” i sigurisë (së dhëmbëve😎)!”, ka shkruar Gecaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT