7.9 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME Hapet konkursi për specialialistë të rinjë

Hapet konkursi për specialialistë të rinjë

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka hapur konkursin për specialistë e rinj.

Me datën 22 tetor ishin shtuar 1.230 specialistë të rinj, lajmi që ishte bërë i ditur nga Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Ai kishte premtuar se këtë vit do të shtohen 1500 specialistë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT