5.8 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home LAJME Ia vjedh dokumentet dhe tenton të ik jashtë shtetit, kapet nga Policia...

Ia vjedh dokumentet dhe tenton të ik jashtë shtetit, kapet nga Policia e Kosovës

Një personit në Malishevë i janë vjedhur të gjitha dokumentet personale.

Policia e Kosovës ka njoftuar se më 12 nëntor të këtij viti, një personit në Malishevë i ishin vjedhur të gjitha dokumentet personale, pasaportën e Kosovës me vizë italiane dhe letërnjoftimin e Kosovës.

Sipas njoftimit, i dyshuari me këto dokumente të vjedhura kishte tentuar të dalë jashtë Kosovës, por që i njëjti nga policia kufitare gjatë verifikimit ishte vërejtur se nuk janë dokumentet e të dyshuarit dhe iu kanë konfiskuar.

Lidhur me rastin është intervistuar i dyshuari dhe me urdhër të prokurorit kujdestar, rasti procedohet në procedurë të rregullt, i dyshuari është liruar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT