7.9 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME Joe Biden zgjedh Ron Klain si shef të shtabit në Shtëpinë e...

Joe Biden zgjedh Ron Klain si shef të shtabit në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden ka zgjedhur Ron Klain që të jetë shefi i shtabit të Shtëpisë së Bardhë.

Klain ka shërbyer si ndihmës i lartë i Biden që nga vitet 1980 në Senat dhe më vonë kur ai ishte nënkryetar.

Ai ishte gjithashtu një ndihmës i lartë i Shtëpisë së Bardhë në administratën e Barack Obamës dhe shefi i shtabit të Zëvendës Presidentit Al Gore.

Shefi i stafit të Shtëpisë së Bardhë – i cili menaxhon orarin ditor të presidentit dhe shpesh përshkruhet si rojtari i tij – është një i emëruar politik i cili nuk kërkon konfirmim nga Senati.

“Përvoja dhe kapaciteti i tij i thellë, i larmishëm për të punuar me njerëz në të gjithë spektrin politik,” tha Biden në një deklaratë për Klain, “është pikërisht ajo që më duhet për një shef të kabinetit të Shtëpisë së Bardhë ndërsa përballemi me këtë moment krize dhe e bashkojmë vendin tonë përsëri “, raporton BBC

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT