5.8 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home LAJME Përkrahësit e LDK-së në Pejë dalin në mbrojtje të Gazmend Muhaxherit

Përkrahësit e LDK-së në Pejë dalin në mbrojtje të Gazmend Muhaxherit

Dega e AAK-së në Pejë, nominuan sot z.Arbër Grabovcin si kandidat për kryetarin e ardhshëm të Pejës, duke theksuar se besimi i tyre në Arbërin buron nga vlerat e tij dhe familjes atdhetare ndër breza.

Por, pas publikimit të kësaj kandidature, reaguan menjëherë përkrahësit e Gazmend Muhaxhirit.

Ata i dolën në mbështetje Kryetarit të tanishëm nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, duke mbrojtur dhe duke përkrahur të parin e qytetit të Pejës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT