-4 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME Kina uron Biden për fitoren në zgjedhje

Kina uron Biden për fitoren në zgjedhje

Kina u është bashkuar shumë kombeve anembanë botës me urim për Presidentin e zgjedhur të SHBA-së, Joe Biden.

Më këtë u është dhënë fund spekulimeve se ky shtet nuk do ta pranojë formalisht fitoren e demokratit.

“Kemi ndjekur reagimet mbi zgjedhjet presidenciale, si në SHBA ashtu edhe të bashkësisë ndërkombëtare”, ka thënë Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Kinës, Wang Wenbin këtë të premte.

“Ne respektojmë zgjedhjen e qytetarëve të Amerikës dhe dërgojmë urimet tona drejt Biden dhe Harris”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT