5.8 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home LAJME Kontrabanduesi i gjedheve në Viti godet policin me kamion duke tentuar të...

Kontrabanduesi i gjedheve në Viti godet policin me kamion duke tentuar të ikë nga arrestimi

Një person është arrestuar në rrethinën e Vitisë si i dyshuar për kontrabandë me kafshë. Të njëjtit i është hapur rast edhe për shkak të lëndimit që i shkaktoi zyrtarit policor, të cilin e aksidentoi në tentativë për të ikur nga patrulla policore.

Në polici deklaruan se bëhet fjalë për 25 krerë gjedhe të konrabanduara nga origjina ende e panjohur, teksa vozitësi i kamionit me të cilin po barteshin është arrestuar dhe i është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh, njofton Klan Kosova.

“Ai është ndalur diku në rrethinën e Vitisë dhe gjatë kontrollit është gjetur se ka një sasi të konsiderueshme të gjedhëve të gjalla që dyshohet të jenë të kontrabanduara”, ka deklaruar Ismet Hashani, Zëdhënës i Policisë për Rajonin e Gjilanit.

Për Klan Kosova, ngjarjen e rrëfeu edhe një dëshmitar.

Ende nuk dihet se për ku ishin të destinuara kafshët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT