7.9 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME Liburn Aliu vendoset ushtrues detyre i shefit të Grupit Parlamentar të VV-së

Liburn Aliu vendoset ushtrues detyre i shefit të Grupit Parlamentar të VV-së

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, do të jetë ushtrues detyre i Shefit të Grupit Parlamentar të këtij subjekti në Kuvendin e Kosovës.

Këtë e bëri të ditur Albin Kurti, kryetari i kësaj partie sot në një konferencë për media.

Kurti ka thënë se ata kanë diskutuar në mbledhjet e kryesisë dhe kanë vendosur që në parlament t’i përfaqësojë Liburn Aliu në

vend të Rexhep Selimit, shefit të Grupit Parlamentar i cili është në Gjykatën Speciale në Hagë.

“Nuk do të zgjedhim kryetar të ri, nuk do të nxitohemi, e kemi kryetarin Selimi. Por funksionalisht detyrën e tij do ta kryejë Liburn Aliu. Dy herë në ditët e fundit kam biseduar me kryetarin e grupit tonë parlamentar Rexhep Selimi, ai i ka përshëndetur të gjithë qytetarët, aktivistët dhe gazetarët”, ka thënë Kurti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT