-4 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home SPORT Maradona do të lirohet nga spitali

Maradona do të lirohet nga spitali

Legjenda e Argjentinës Diego Armando Maradona u operua me sukses në tru javën e kaluar, ndërsa doktori i tij personal ka folur sot për gjendjen e 60-vjeçarit.

Maradona pritet që të lirohet nga spitali së shpejti, sipas mjekut të tij Leopoldo Luque.

“Diego është në gjendje shumë të mirë shëndetësore, dhe gjendja e tij pas operacionit ia lejon të largohet nga spitali”, u deklarua Luque.

“Është një falënderim për të gjithë stafin mjekësor dhe spitalin që janë përkujdesur për legjendën, por edhe përkrahjen e familjes, ndërsa Maradona nuk do të largohet sot por së shpejti”, shtoi mjeku i tij.

Maradona, kishte fituar Kupën e Botës me kombëtaren e Argjentinës në vitin 1986, ndërsa edhe me klubin e Napolit kishte fituar dy tituj të Seria A.

Maradona është trajner i skuadrës së Gimnasia në Superligën Argjentinase që nga viti 2019.

Klubi të cilin e udhëheq 60-vjeçari, të dielën luajti ndeshjen pa trajnerin e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT