5.8 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home LAJME Mbi 800 mjekë të infektuar me Covid-19 në Kosovë

Mbi 800 mjekë të infektuar me Covid-19 në Kosovë

Duke iu dalë në ndihmë pacientëve me Covid-19 u infektuan edhe mjekë dhe infermierë të cilët që nga fillimi i pandemisë janë duke e luftuar nga afër këtë virus.

Deri më tani me Covid-19 janë të infektuar mbi 816 mjekë dhe 1 mijë e 200 infermierë mami dhe profesionistë të tjerë shëndetësor.

Me gjithë angazhimin e tyre në luftimin e pandemisë Covid-19, komuniteti i mjekëve dhe infermierëve shprehën të zhgënjyer me trajtimin që po iu bëhet nga ana e institucioneve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT