3 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home LAJME Molliqaj thotë se Kurti reagoi për UÇK-në pasi kishte pakënaqësi brenda Vetëvendosjes

Molliqaj thotë se Kurti reagoi për UÇK-në pasi kishte pakënaqësi brenda Vetëvendosjes

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, reagoi për arrestimet e krerëve të UÇK-së pasi kishte pakënaqësi brenda VV-së.

“Kurti po thotë se duhet të shpëtohet UÇK-ja, por nuk po jep zgjidhje”, thotë ai në T7.

Molliqaj tha se Kurti e ka mvesh veten me petkun e shpëtimtarit dhe se ka parë një tension të brendshëm elektoral në VV, pasi nuk ndërroi asgjë brenda Lëvizjes Vetëvendosje.

“Ai e ka mvesh vetën me petkun e shpëtimtarit.. Kurti e pa se ka një tension të brendshëm elektoral në VV, sepse nuk ndërroi asgjë brenda VV-së. Ka elementë brenda VV-së që nuk janë pajtuar me qëndrimin që e ka pasur VV për arrestimin e krerëve të UÇK-së. Kjo për shkak se ekziston një krah brenda VV-së që Kurti po mundohet ta shukatë. Por ai do t’i rehatojë me pozita”, shtoi Molliqaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT