5.8 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home SPORT Momenti emocionues i ndeshjes, futbollistët e Kosovës dhe Shqipërisë kënduan së bashku...

Momenti emocionues i ndeshjes, futbollistët e Kosovës dhe Shqipërisë kënduan së bashku himnin kombëtar

Kombëtarja Shqiptare e ka fituar 2:1 miqësoren vëllazërore ndaj Kosovës, të zhvilluar të mërkurën pasdite në ‘Elbasan Arena’.

Kjo miqësore vjen si një parapërgatitje për të dy kombëtaret, për ndeshjet e Ligës së Kombeve që zhvillojnë gjatë këtij muaji.

Përballja mes Shqipërisë dhe Kosovës, vuri përballë shqiptarët, dhe pak pa filluar ndeshja, një moment emocionues u regjistrua, shkruan lajmi.net.

Gjatë intonimit të himnit kombëtar, të gjithë futbollistët vendosën duart në gjoks, për të respektuar atë.

Në fund nuk kanë munguar as duartrokitjet nga lojtarët tanë. Për më tepër shikoni pamjet.

https://player.boostplatforms.com/video?id=1605108024125

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT