3.8 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home SPORT Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri – Kazakistan, ky është rezultati

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri – Kazakistan, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri – Kazakistan, e vlefshme për Ligën C në Ligën e Kombeve.

Kuqezinjtë e kanë mbyllur me epërsi 2:1 gjysmën e parë, megjithatë pësuan një gol turpërues.

Sokol Cikalleshi (16′) dhe Ardian Ismajli (23′) realizuan dy gola për skuadrën e Edy Reja, por Aymbetov (24′) ngushtoi diferencën me një gol nga mesi i fushës që i shtangu të gjithë.

Kjo fitore do të vlente shumë për Shqipërinë, që mund të ketë shpresa për kalimin një ligë më lartë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT