3.8 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME Punime për më shumë se dy muaj, trotuari në rrugën Enver Maloku...

Punime për më shumë se dy muaj, trotuari në rrugën Enver Maloku ende i parregulluar

Qytetarët e Prishtinës përballen me probleme të shumta, e ndër to janë edhe vonesat e tepërta në rregullimin e rrugëve dhe trotuareve.

Kanë kaluar më shumë se dy muaj prej kur kanë filluar rregullimet në trotuarin e rrugës Enver Maloku.

Por pavarësisht kësaj kohe të gjatë, trotuari vazhdon të jetë në gjendje të vështirë për të kaluar në të. Kësisoj duket edhe në një fotografi të publikuar së fundi, e ku padyshim më së shumti telashe me këtë çështje kanë këmbësorët që iu duhet të kalojnë në këtë anë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT