-2 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home SPORT Rabiot: Juventusi më rriti si lojtar

Rabiot: Juventusi më rriti si lojtar

Mesfushori i Juventusit, Adrien Rabiot, ka folur për kalimin e tij te skuadra italiane.

Ai mendon se ka bërë një hap përpara në karrierën e tij duke veshur fanellën e kampionëve të Italisë.

“Bashkimi me Juventusin është një shans i artë. Një skenar që më rriti dhe e ndjej veten më të rritur tani, një person ndryshe. I lejoj kritikët që të flasin, nuk do të thonë asgjë për mua.

“E di se çfarë lojtari jam. Më pëlqen shumë kur luaj për Francën dhe vij me kombëtaren me shumë kënaqësi dhe vullnet për të mbajtur vendin tim”, – tha ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT