-4 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home SPORT Rrahmani: Ndaj Shqipërisë ndeshje e madhe, shpresoj të fitojmë ndaj Sllovenisë

Rrahmani: Ndaj Shqipërisë ndeshje e madhe, shpresoj të fitojmë ndaj Sllovenisë

Amir Rrahmani, i rikthyer te Kosova për ndeshjet e nëntorit, e ka cilësuar ndjenjë që nuk përshkruhet veshjen e fanellës ‘Dardane’.

Rrahmani nuk kishte mundur ta ndihmonte Kosovën për ndeshjet e tetorit, ku më e rëndësishmja ishte ajo kundër Maqedonisë.

“Të përfaqësosh shtetin tënd është ndjenjë që nuk përshkruhet. Me Shqipërinë është ndeshje e madhe edhe pse pa tifozë. Shpresoj që të fitojmë me Slloveninë. Nuk e mendon askush që të shkojmë në Ligën D. Këtë gjë duhet ta vërtetojmë në ndeshjet e radhës.

Napoli? Kanë investuar te mua që kur më blenë. Kishin plan shitjen e Koulibaly. Korona ndikoi dhe gjërat shkuan ashtu siç shkuan. Më kanë thënë që jam pjesë e rëndësishme e ekipit dhe besoj se shumë shpejt do të vijë momenti. Kisha oferta nga Celtic dhe Standart Liege, por në fund firmosa te Napoli, ky ishte hapi më i rëndësishëm në jetën time”, u shpreh Rrahmani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT