7.9 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home SPORT Sahiti paralajmëron ndryshime në formacion para sfidës ndaj Sllovenisë

Sahiti paralajmëron ndryshime në formacion para sfidës ndaj Sllovenisë

Trajneri i përkohshëm i Kombëtares së Kosovës, Muharrem Sahiti ka paralajmëruar se mund të ndryshojnë formacionin para ndeshjes ndaj Sllovenisë.

Nesër Kosova është mysafirë i Sllovenisë, sfidë e vlefshme për Ligën e Kombëve.

Sahiti që është në krye të Kosovës shkaku që përzgjedhësi Bernard Challandes ka rezultuar pozitiv me koronavirus theksoi se ndoshta do ndryshojnë formacionin, por jo mënyrën e lojës.

“Mund të ndryshojmë formacionin, por jo mënyrën si luajmë futboll”.

“Do vazhdojmë të luajmë me pasime dhe të krijojmë raste”, deklaroi ai në konferencë për shtyp.

Pas sfidës ndaj Sllovenisë, Kosova e pret Moldavinë në “Fadil Vokrri”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT