-2 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home SPORT Shqipëria kërkon vetëm fitore kundër Kazakistanit, formacionet

Shqipëria kërkon vetëm fitore kundër Kazakistanit, formacionet

Shqipëria para provës së të vërtetës.

Në orën 18:00, në “Air Albania”, kuqezinjtë e Edy Rejas do të përballën me Kazakistanin, në raundin e parafundit të ndeshjeve në grupe në Nation League dhe pak ditë më vonë do të presin Bjellorusinë, për të përmbyllur me sukses një rrugëtim me shumë dritëhije.

Duhen patjetër gjashtë pikë në këto dy sfida, të cilat edhe mund të mos mjaftojnë nëse Lituania i fiton të dyja përballjet e saj me Bjellorusinë dhe Kazakistanin (të dyja në udhëtim).

Llogaritë duhet të bëhen vetëm në fushë, aty ku kërkohen patjetër pikët maksimale, për të mos u varur nga kombinimet matematikore, ku Shqipëria synon që pas Euro 2016, t’i afrohet edhe Evropianit ‘Euro 2024’.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare dhe të besuarit e Rejës duhet t’i rrëmbejnë pikët e plota dhe të shpresojnë në gabimin e Lituanisë për të arritur në Play off të Nations League.

Shqipëria:

Kazakistani:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT