3 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home LAJME Shtetrrethim nate në Greqi, nga 13 nëntori

Shtetrrethim nate në Greqi, nga 13 nëntori

Një shtetrrethim nate do të hyjë në fuqi në të gjithë Greqinë të premten, më 13 nëntor, njoftoi zëvendësministri për Mbrojtjen Civile dhe Menaxhimin e Krizave, Nikos Hardalias, në një konferencë të drejtpërdrejtë të mbajtur sot në mbrëmje.

“Gjatë orëve 21:00 – 05:00, çdo ditë, qytetarët duhet të kufizojnë daljet e tyre në minimum: vetëm për punën, urgjenca shëndetësore dhe shëtitjen e kafshëve shtëpiake”, tha ministri, raporton ATSh.

Gjatë kësaj kohe, qytetarët duhet të kërkojnë një leje për daljet e tyre, të lëshuara përmes mesazheve SMS.

“Në lidhje me stërvitjet personale, këto duhet të kryhet nga një maksimum prej tre personash në afërsi të shtëpive të tyre, nuk ka të bëjë me stërvitjet atletike në nivel klubi profesional”, sqaroi ministri.

Greqia aktualisht i është nënshtruar një bllokim mbarëkombëtar, që hyri në fuqi në 7 nëntor dhe do të mbetet efektiv deri më 30 nëntor./Kp

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT