3 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home LAJME Sllovakia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Sllovakia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Qeveria sllovake ka vendosur të zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme në fuqi në vend deri në fund të vitit, për të luftuar pandeminë e koronavirusit, njoftoi ministrja e Drejtësisë, Maria Kolikova.

E nisur në fillim të tetorit, gjendja e jashtëzakonshme i jep qeverisë kompetenca shtesë për të vendosur masa më kufizuese dhe ishte menduar të përfundonte të shtunën, raporton ATSh.

Në total, në Sllovaki, deri më tani ka patur 414 vdekje nga COVID-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT