-5 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home COVID-19 Thyhet rekordi prapë: 767 raste të reja me COVID-19

Thyhet rekordi prapë: 767 raste të reja me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka publikuar statistikat e fundit lidhur me situatën me COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 767 raste të reja në vend.

Kaq të infektuar rezultojnë pas dy mijë e 178 mostrave të marra.

Në 24 orët e fundit si pasojë e virusit kanë ndërruar jetë tetë persona.

“Numri total i rasteve pozitive është 26 mijë e 888 raste nga 113 mijë 738 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 784 raste të vdekjes”, thuhet në kumtesën e IKSHPK.“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 186 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 16 mijë e 685 raste, kurse numri i rasteve aktive është 9 mijë e 418”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT