-2 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME Trump nuk dorëzohet, insiston se i ka fituar zgjedhjet

Trump nuk dorëzohet, insiston se i ka fituar zgjedhjet

Pak minuta më parë, Donald Trump ka postuar në rrjetet sociale, fjalinë e shkurtër që ai e ka përmendur prej më shumë se 10 ditësh.

Trump shkruan “Unë i fitova zgjedhjet”

Përmes kësaj, Trump vazhdon të këmbëngulë që ai është fituesi i vetëm i zgjedhjeve, edhe pse më shumë vota elekteroale ka marrë kundërshtari i tij Joe Biden.

Kujtojmë se Trump ka akuzuar partinë e Biden për manipulim votash dhe është shprehur se çështja do të shkojë në Gjykatë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT