3 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home SPORT UEFA delegon gjyqtarë kosovarë për ndeshjen Kazakistan – Ishujt Faroe (U21)

UEFA delegon gjyqtarë kosovarë për ndeshjen Kazakistan – Ishujt Faroe (U21)

Gjyqtari ndërkombëtar nga Kosova, Visar Kastrati është caktuar në ndeshjen e ndërkombëtare të UEFA-së për kualifikimet e Kampionatit Evropian U-21 ndërmjet Kazakistanit dhe Ishujve Faroe.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “KazhimukanMunaytpasov” në Shymkent të Kazakistanit më 17 nëntor.

Kastrati do të ndihmohet nga asistentët Edmond Zeqiri dhe Besnik Morina dhe nga gjyqtari i katërt Burim Jahmurataj.

Bazuar në protokollin e UEFA-së, gjyqtarët i janë nënshtruar testit për COVID-19 dhe të gjithë kanë rezultuar negativ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT