4.7 C
Pristina
E martë, 24 Nëntor, 2020
Home LAJME “Vallë a nuk është jeta në borxh me ty”? Fjalët rrëqethëse të...

“Vallë a nuk është jeta në borxh me ty”? Fjalët rrëqethëse të bashkëshortes për mjekun që humbi jetën tek Infektivi

ashkëshorja e mjekut të njohur, Ilirjan Draçi, përlot me mesazhin e fundit para vdekjes nga koronavirusi të burrit të saj.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, ajo shkruan se mjeku Draçi pati një jetë të tërë plot mundime, duke vrapuar për jetën e të tjerëve me nxitim, dhe në fund iu desh të vraponte për jetën e tij.

Mesazhi i bashkëshortes:

Nje jete e tere plot mundime,

Duke vrapuar per jeten e te tjereve me nxitim, Sot te duhet te vraposh per jeten tende me guxim.
Valle, a nuk eshte jeta ne borxh me ty?
O Zot, ti qe na e jep dhe merr jeten,
Meshiroje robin tend qe nxitoi e smundi ta shijonte diellin tend ne lindje e perendim, jepi o Zot nje mundesi te dyte, te shoh driten tende perseri ne agim!
Amin!

7fd659d6 Beb2 4abd 91a3 Ce23ef90b4e3

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT