3.8 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home LAJME Varroset babai i Mytaher Haskukës, në ceremoni edhe Albin Kurti

Varroset babai i Mytaher Haskukës, në ceremoni edhe Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti, ka marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Daver Haskukës, babait të kryetarit të Prizrenit, Mytaher Haskukës.

Daver Haskuka vdiq sot në mëngjes, ndërsa kryetari i Prizrenit njoftoi se ceremonia e ngushëllimeve nuk do të mbahet për shkak të pandemisë.

“Njoftojmë familjarët, miqtë dhe dashamirët se sot në orët e hershme të mëgjesit ka ndërruar jetë babai ynë i dashur, Daver Haskuka. Varrimi dhe namazi i xhenazes do të bëhet në ora 14:20 në Varrezat e Qytetit në Prizren. Për shkak të masave të pandemisë, nuk do të ketë të pame. Zoti të mëshiroftë me xhenet babi!”, ka shkruar Haskuka.

Image may contain: 1 person, standing and outdoor, text that says "BESA"

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT