3.8 C
Pristina
E enjte, 26 Nëntor, 2020
Home SPORT Vendos UEFA, Tottenham dënohet me 23 mijë euro dhe Mourinho suspendohet për...

Vendos UEFA, Tottenham dënohet me 23 mijë euro dhe Mourinho suspendohet për një ndeshje

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho është suspenduar për një ndeshje për shkak të fillimit të vonshëm në ndeshjen e fundit të Ligës së Evropës ndaj Royal Antwerp.

Tottenhami gjithashtu u dënua me 23 mijë euro për të njëjtën arsye.

Rregullat e UEFA-s vendosen që si Mourinho ashtu edhe skuadra angleze të kenë dënime shkak i vonimit të ndeshjes, që nisi pak minuta me vonë se koha e caktuar.

Ndërkohë, edhe gjiganti skocez Celtc u dënua me gjashtë mijë e 300 euro për problemet në ndeshjen ndaj Lille, që u zhvillua në të njëjtën natë.

Kujtojmë, se në atë ndeshje Tottenhami u mposhtë me rezultat minimal 1 – 0.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULLARIZUARA

Pas rrokullisjes me traktor vdes një 48-vjeçar në Potok të Podujevës

Një 48-vjeçar ka vdekur në fshatin Potok të Podujevës. Kjo si pasojë e një aksidenti me traktor.

Osmani mban takim virtual me Ambasadorin amerikan Philip Kosnett

Në vazhdën e takimeve të rregullta, sot ushtruesja e Detyrës së Presidentes, njëherit Kryetare e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka biseduar...

Cikalleshi dyfishon epërsinë

Sulmuesi Sokol Cikalleshi, ka shënuar edhe golin e dytë për Shqipërinë. Cikalleshi realizoi nga pika e bardhë në minutën...

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që kërcënoi nënën me sëpatë

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Prizrenit, për caktimin e masës një muaj paraburgim...

KOMENTET E FUNDIT